Oreo cheesecake s opilými višněmi

Opilé višně nebo-li višně v rumu, to je záležitost, o kterou se u nás pere celá rodina.
Moje mamka každoročně nakládá višně do rumu. Višně sehnat není tak úplně jednoduchý, tak vždycky trneme, jestli se zadaří a bude jich dost pro všechny. Před dvěma lety jsme pro jistotu zasadili višeň na zahradě, abychom si úrodu na další roky zajistili. To čekání než budou višně hotový ke konzumaci je nekonečný, ale pak to stojí za to. Jsou prostě úžasný. Příjemně sladký, příjemně alkoholový, do dezertů jako dělaný. Když teda nějaký zbydou, protože nejlíp prostě chutnají jen tak samotný. A přidaná hodnota naložených višní- vynikající griotka.
Já tu básním o višních, ale dnes tu jde hlavně o dezert, do kterýho jsem tyhle super višně přidala, Oreo nepečený chessecake. A ten je ve spojení s višněma doslova jako nebe v hubě.

 

Ingredience:

  • 200 g krémového sýra
  • 125 g mascarpone
  • 250 ml smetany ke šlehání
  • 1,5 lžičky vanilkového extraktu
  • cukr nebo jiné sladidlo dle chuti
  • 180 g Oreo sušenek
  • 2 lžíce másla
  • višně v rumu

 

Postup:

Připravte si pohárky, mističky nebo skleničky na naplnění.
Sušenky rozeberte, náplň vyndejte a v robotu rozdrťte na jemno. Trochu si jich dejte stranou na finální zdobení a do zbytku přilejte rozpuštěné máslo a dobře promíchejte.
Krémový sýr vyšlehejte metličkou s mascarpone a cukrem. Šlehačku ušlehejte zvlášť a vmíchejte do mascarpone krému. Nakonec kápněte vanilku a jemně promíchejte.
A nyní můžete začít vrstvit. Dospodu dejte rozpůlené, v ideálním případě i vypeckované višně, pak následuje sušenkovou drť a nakonec krém. Můžete ho nanášet lžičkou nebo použijte zdobící sáček. Pokud budete dezert dělat do menších pohárků, sáčkem to půjde snadněji. Koncovka je v tomto případě nejlepší bez zdobení, jen kruhová. A pak postupujte dále ve střídání vrstvy sušenek a krému, už bez višní, až do jejich spotřebování.
Vršek posypte sušenkami, přidejte několik višní a šup do lednice vychladit.

 

Oreo chessecake s opilými višněmi_1

 

Oreo chessecake s opilými višněmi_2

 

Oreo chessecake s opilými višněmi_3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.