Semínkové tyčinky s goji

Tyhle domácí tyčinky dělám doma snad už každý týden. Naše snídaně se bez nich neobejdou.
Zvykla jsem si taky na datlovou pastu, která dost usnadňuje a urychluje práci, ale pokud dáváte přednost datlím celým, které pak ale musíte rozmixovat, žádný problém.
Semínka nechávám v tyčinkách celá, ale pokud máte raději jemnější konzistenci není nic jednoduššího, než je rozemlít na vyhovující velikost.  A hlavně, přidat můžete co máte rádi, ač mají tyčinky stejný základ, budou pokaždé trochu jiné.
Já například tentokrát úplně vynechala ořechy a použila jen semínka a ze sušeného ovoce jsem použila jen goji tedy kustovnici čínskou. Je příjemně nakyslá a k datlím pěkně sedí.
Věděli jste, že goji je nejbohatší na karotenoidy ze všech známých plodů na zemi? Taky obsahuje velké množství aminokyselin, podporuje imunitní systém, má protizánětlivé, antioxidační, protiplísňové a antibakteriální účinky a krom dalších pozitivních účinků na náš organismus zpomaluje stárnutí a zkrášluje pleť.
My už několik let pěstujeme kustovnici na zahradě, je to krásný veliký keř, s drobnými kvítky, ale v našich podmínkách plodí až na konci léta, velmi málo a plody se nedají moc jíst. Útěchou mi je, že zahrádku nám zdobí vzrostlý keř poskytující útočiště nespočtu hmyzu a ptactvu a plody goji si holt koupím v obchodě.

 

Ingredience:

  • cca 500 g datlové pasty
  • 2 hrsti ovesných vloček bez lepku
  • 1 hrst slunečnicových semínek
  • 1 hrst dýňových semínek
  • 1 lžíce chia semínek
  • 1 lžíce konopných semínek
  • 1,5 hrsti goji

 

Postup:

Semínka a goji můžete předem nasekat na menší kousky nebo ponechat celé.
Vše pak smíchejte s datlovou pastou, rukama to jde velmi dobře a hmotu zatlačte a dobře upěchujte do připravené formy. Dejte do lednice zchladit a pak nakrájejte na jednotlivé tyčinky velikosti vám vyhovující.

 

Semínkové tyčinky s goji_1

 

Semínkové tyčinky s goji_2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.